Zobacz nową stronę
www.filmfactor.eu

zamknij to okno

FilmFactor - poczta@filmfactor.pl

 

Filmy nie wyświetlają śię w przeglądarce Google Chrome, użyj innej przeglądarki.

pobierz - mozilla firefox       pobierz - wtyczkę flash

Montaż filmów - postprodukcja

 
 
www.filmfactor.pl
powrót
 
 

Wykonujemy montaż z materiałów własnych i zleconych we wszystkich cyfrowych technologiach zapisu wizji. Pracujemy na profesjonalnych zestawach MAC PRO i 8 procesorowych stacjach graficznych PC

 

Montaż - kluczowanie / bluebox

***

 

Stół montażowy Final Cut Studio 7
Obrazek
 
Studio Filmowe FilmFactor wykonuje montaże filmów reklamowych, dokumentów, przeróbki filmów, posiadamy bank głosów i zawodowych lektorów. Projektujemy czołówki, zwiastuny, billbordy sponsorskie, wykonujemy konwersje na wszystkie dostępne pola ekspolatacji.

 

Obrazek
                                                             
Dom Produkcyjny FilmFactor posiada własne studio grinbox i blubox-  wycinanie tła, urealnienie scen to jedna z form nowoczesnego montażu. Niektóre sceny możemy realizować  w studio bez konieczności budowy drogiej scenografi,  wyjazdu w góry lub nad morze.

 

Drugą specjalnością naszą jest montaż w terenie - na żywo.   Posiadamy własne Mobilne Studio do pracy w terenie HD2-Factor , wyposażone w najnowszy system montażu w czasie rzeczywistym HS 2800, oraz grafikę LIVE CG-500  jest jedynym 16 kamerowym zestawem w Polsce wśród niezależnych Domów Produkcyjnych. 

 

 

Zestaw HD/SD do realizacji i montażu na żywo HD2-Factor
Obrazek
 
Obrazek
 

Ta innowacyjna technologia zdecydowanie skraca  drogi czas montażu wielkamerowego i pozwala na natychmiastową retrnsmisję Eventu lub jego  duplikację.

Niestety nie unikniemy tradycyjnego montażu w produkcji filmowej.

Obrazek
 

 


Jak kalkulować budżet dla montażu - postprodukcji ?.

 Przystępując do tradycyjnego montażu filmu zmierzymy się z ogromem materiału roboczego - dziesiątkami dubli i setkami ujęć,  które musimy dokładnie obejrzeć i wyselekcjonować. Z kilku godzin filmu musimy wybrać najlepsze ujęcia, opracować grafikę, muzykę, ścieżkę lektorską a następnie sekunda po sekundzie zbudować sceny, sekwencje  z których powstanie kilkuminutowy film.

Na koszty montażu składają się: rob/godz. zgrywania, dekompresji, montaz zestawów montażowych, graficznych + honoraria całego zespołu tj.montażysty, asystenta, grafika, lektora, studia nagrań dźwieku, kierownika produkcji reżysera, producenta.

Bardzo trudno, wręcz niemożliwe jest precyzyjne określenie czasu i kosztów montażu. Nowoczesna technika znacznie ułatwia montaż, ale jest tez kosztowna i wymagająca dużej wiedzy, doświadczenia, zmysł twórczego montażysty i zdecydowanej wizja reżysera opartego o dobry scenariusz.

Trudno określić w jakim czasie można zmontować np.10 min. filmu. Standardowo, w przypadku braku scenariusza przyjmuje się, że przez 1 godzinę można zmontaować 1 min. filmu (bez masteringu i użycia grafiki), natomiast 1 minuta  gotowego filmu  to koszt ok.1500 zł.netto (produkcja standard-montaż bez grafiki).

Te karkulacje wynikają z doświadczenia i nie są podstawą do tworzenia realnego budżetu, ale go przybliżają. Należy natomist pamiętać, że wpływ na jakość filmu i jego koszty ma każdy etap produkcji, szczególnie prace operatorskie.

Na stole montażowym powstaje tylko ostatecznie dzieło, które nas zachwyci lub powali z przerażenia.


Studio Filmfactor posiada wieloletnie doświadczenie w postprodukcji i ma w swojej ofercie setki produkcji różnych gatunków filmowych , niektóre prezentujemy w naszej galerii - zobacz galerie produkcji filmowej 

 

Zaufali nam najlepsi, zaufaj i TY - zadzwoń tel. 601 501290,

a zrealizujesz swój projekt. Wypromujemy Twój produkt, markę, firmę w telewizji, internecie lub na naszej Platformie Internetowej biznesregion.pl 

 

 

Inne pokrewne usługi dla działu  Produkcja TELEWIZYJNA

 

    Nasze referencje , usługi operatorskie , realizacje na żywo ,   portfolio  produkcji , technika zdjęciowa

 

 

 

 
 
 
 
STRONY : 1 |Filmfactor

3065Bląd zapytania sql.

Filmfactor

3065Bląd zapytania sql.

PartnerzyDMF

Dom Mediowy FilmFactor partner biznesowy PolsatMedia